Electrolux VAC

Electrolux VAC

Geniální myšlenky bývají jednoduché

Pokud se zaměříme na centrální vysavače koncernu Electrolux, zvolili jsme pro téma dokonale čistý a bezpečně zdravý domov správný příklad. O jmenované značce prvořadě platí, že centrální vysavač jeho majitel ocení i v jiných souvislostech, než je pouhá samozřejmá kvalita provedeného úklidu.

Zařízení funguje tak, že vzduch s nečistotami je potrubím rozvedeným po celém domě nasáván do filtračního systému vybaveného mikrovláknem. Silnější nečistoty jdou přímo do odpadní nádoby, zbytek je filtrován a do odpadu prach padá po vypnutí vysavače. Agregát centrálního vysavače bývá umístěn v technické místnosti domu, nebo třeba v garáži. Ačkoli motor mívá výkon přesahující 1000 wattů, žádný hluk do interiéru nedoléhá.

Zatímco v případě klasického vysavače je nasátý vzduch, který i přes stále dokonalejší filtry nemůže být nikdy brilantně čistý, vyfukován opět do místnosti, u vysavače centrálního je tomu jinak. Nasátý vzduch interiér opouští výfukem ve fasádě nebo na střeše domu. Efekt je pak stoprocentní! Jak známo, geniální myšlenky bývají ve své podstatě velmi jednoduché.